Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (014) 611 67 71, email: biuro@folklor-lalki.pl. Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 800 zł netto doliczana jest marża 15%.

lalki w strojach regionalnych – 11 cm

Strój Śląski-Rozbarski

strój kobiecy: Głowy mężatek musiały być obowiązkowo nakryte, najczęściej zakładano chustki (purpurki), ale świąteczne nakrycie stanowiły czepki, które szyto z białego płótna. Miały one kształt budkowaty (denko - podkowa i otok), wokół twarzy szeroka kreza z bawełnianej koronki. Szczególną ozdobą są szerokie wstążki w kwiatowe wzory, kiedyś malowane, luźno puszczone, nigdy nie zawiązywane. Spódnica suto marszczona, do kostek, raczej ciemna (w przeciwieństwie do dziewcząt), kwiecista zapaska równa ze spódnicą i "jakla", zamiast koszuli i gorsetu, z ozdobnymi naszyciami. powrót

cena: 24.00 zł netto
+ VAT 23%
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej