Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (014) 611 67 71, email: biuro@folklor-lalki.pl. Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 800 zł netto doliczana jest marża 15%.

lalki w strojach regionalnych – lalki 50 cm

Strój Pałucki

strój kobiecy: składa się z białej koszuli ujętej w mankiet, pod szyją wykończonej koronkową kryzą, gorsetu (sznurówka) w kolorze czarnym, ciemnozielonym, granatowym lub niebieskim, wykończonego wzdłuż dekoltu przodów i podcięć pod pachami czerwoną lamówką. Spódnica z tkaniny fabrycznej (kiedyś samodziału) w kolorze granatowym, bordowym, śliwkowym lub czarnym, u dołu naszycia w kolorze tła lub czarnym. Charakterystyczny fartuszek (zapaska) w drobne paseczki, ozdobiony haftem w kolorze białym. Włosy zaplecione w warkocze, przyozdobione kwiatami lub nakrycie głowy w postaci kwiecistej chustki z frędzlami. powrót

cena: 99.00 zł netto
+ VAT 23%
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej