Para w Stroju Krakowiaków Wschodnich – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 1000 zł netto doliczana jest marża 15%.

pary 23 cm

Para w Stroju Krakowiaków Wschodnich

/okolice Dąbrowy Tarnowskiej i Zalipia/

strój kobiecy: biała koszula, pod szyją uzupełniona charakterystyczną , wyszywaną czerwonymi i czarnymi nićmi kryzką, czerwony gorsecik, ozdobiony białymi koraliczkami, umieszczonymi na czarnych naszyciach wzdłuż przedniego zapięcia, spódnica biała marszczona lub w gęsto ułożone fałdki, czerwona, gładka zapaska/fartuch/, z zębami wzdłuż dolnej krawędzi, ozdobiona białym haftem. Haftowana zapaska często była podarunkiem kawalera: "Mam ja fartuch ząbkowany od Jasiełka darowany" (wg. pieśni ludowej). Na nogach czarne sznurowane trzewiki, na głowie wpięte we włosy kwiaty.

strój męski: charakterystyczna jest nieco inna kolorystyka stroju męskiego Krakowiaków Wschodnich. Kaftan ma krój podobny do Krakowiaków Zachodnich, ale jest zdecydowanie jaśniejszy, szyty z niebiesko-szafirowego sukna, a zdobiony chwostami z nici w kolorze zielonym, żółtym i czerwonym oraz haftami, umieszczonymi na rogach przodów kaftana. Spodnie też są w pasy, ale w kolorze biało-niebieskim, a nie biało-czerwonym. Przybranie głowy podobne - .czapka rogatywka z pawimi piórami powrót

cena: 119.80 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej