Para w Stroju Krakowiaków Wschodnich (mężatka) – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 1000 zł netto doliczana jest marża 15%.

pary 23 cm

Para w Stroju Krakowiaków Wschodnich (mężatka)

/okolice Dębrowy Tarnowskiej i Zalipia/

strój kobiecy /mężatka/: chusta czepcowa biała z wyszyciami czerwonymi i czarnymi nićmi, zamiast gorsetu katana z rękawami, przyozdobiona białymi koraliczkami na czarnych naszyciach, pod szyją wyszywana kryza, biała spódnica z czerwoną haftowaną zapaską i czarne trzewiki na nogach.

strój męski: charakterystyczna jest nieco inna kolorystyka stroju męskiego Krakowiaków Wschodnich. Kaftan ma krój podobny do Krakowiaków Zachodnich, ale jest zdecydowanie jaśniejszy, szyty z niebiesko-szafirowego sukna, a zdobiony chwostami z nici w kolorze zielonym, żółtym i czerwonym oraz haftami, umieszczonymi na rogach przodów kaftana. Spodnie też są w pasy, ale w kolorze biało-niebieskim, a nie biało-czerwonym. Przybranie głowy podobne - .czapka rogatywka z pawimi piórami. powrót

cena: 119.80 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej