Para w Stroju Kurpiowskim – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 1000 zł netto doliczana jest marża 15%.

pary 23 cm

Para w Stroju Kurpiowskim

(z Puszczy Zielonej) - jeden z nielicznych na terenie Polski, który zachował się w formie żywej, widać go podczas świąt i festynów.

strój kobiecy: składa się z białej koszuli z zaokrąglonym kołnierzykiem, gorsetu (kolor czarny, zielony, czerwony) obszyty najczęściej czerwoną wstążeczką, spódnicy, która może być gładka, kraciasta a nawet pasiasta. Dół spódnicy naszyty kolorowymi wstążeczkami. Na głowie charakterystyczne "czółko" w kolorze czarnym, przystrojone pękiem kwiatów, koralikami i wstążkami. Zapaska z białego płótna, wykończona bawełnianą koronką. Buty czarne skórzane lub "łapcie" z łyka podobne w kroju do góralskich kierpców.

strój męski: składa się z sukmany w kolorze brązowym (jeśli jest to kurp rolnik, bartnik lub pszczelarz). Jeśli jest to kurp strzelec, sukmana ma kolor szary. Spodnie białe z czerwonym lampasem z boku, buty "łapcie", na głowie kapelusz z czerwoną wstążeczką. Uzupełnieniem stroju jest torba przewieszona przez ramię. powrót

cena: 119.80 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej