Para w stroju Łęczyckim – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 1000 zł netto doliczana jest marża 15%.

pary 23 cm

Para w stroju Łęczyckim

strój kobiecy: składa się w podstawowej, odświętnej wersji z koronkowego czepka, przewiązanego "jedwabnicą", czyli cienką, zwiniętą w rulon chustką, białej koszuli z szerokimi rękawami ujętymi w mankiet, sukni, tzw. "wełniaka" w poziome pasy, później szytej z tkaniny fabrycznej, często czerwonej, z czarnymi naszywkami u dołu i zapaski "przedsobnej", uszytej z pasiaka tkanego na krosnach (pasy pionowe). Bardzo charakterystycznym elementem stroju kobiecego jest narzucona na ramiona wełniana chusta w kolorze jasnokremowym (z wielbłądziej wełny) lub czarna, której wszystkie boki wykończone są szydełkową koronką.

strój męski: składa się z nakrycia głowy - czapki "maciejówki" (na zdjęciu), w lecie często był to kapelusz słomiany, w zimie czapka futrzana. Koszula biała wpuszczana do spodni, które są uszyte z pasiastego wełniaka o przewadze koloru zielonego, tkanego na krosnach. Lejbik (kamizelka) również jest uszyty z wełniaka, ale w kolorze czerwonym w zielone pasy ułożone poziomo, zapinany na czarne guziki. Buty czarne, wysokie. Pod szyją zawiązana kolorowa chustka jedwabna lub wstążka. powrót

cena: 119.80 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej