Strój Spiski (Jurgów) – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 1000 zł netto doliczana jest marża 15%.

pary 23 cm

Strój Spiski (Jurgów)

strój kobiecy: biała koszula z długim rękawem, przymarszczona przy szyi i ściągnięta wstążeczką, zawiązaną na kokardką. Na rękawach ozdobne naszycia z ząbkowanej taśmy, gorset (kabatek) z czerwonej tkaniny tej samej, co spódnica, krótki do pasa, wykończony złotą taśmą w charakterystyczne "zęby" przy dekolcie i z tyłu. Spódnica długa, marszczona, u dołu przyozdobiona złotą taśmą, biały, najczęściej tiulowy fartuch. Dziewczęta chodziły z gołą głową, włosy splecione w jeden warkocz, mężatki włosy upinały i nakrywały je małym czepeczkiem.

strój męski: Mężczyźni nosili filcowe kapelusze z małą, okrągłą główką i wąskim rondem, na nogach kierpce. Koszula biała, sukmana ciemno-brązowa, krótka, sięgała najwyżej do połowy ud, przepasana szerokim pasem. Wokół szyi, rękawów i przodów czerwona, ozdobna wypustka. Przy rękawie dookoła mankietu naszycia w kształcie dwóch zębów. powrót

cena: 119.80 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej