Strój Podlaski – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 1000 zł netto doliczana jest marża 15%.

pary 30 cm

Strój Podlaski

strój kobiecy: (wersja nadbużańska) składa się z gorsetu, najczęściej w kolorze czarnym lub zielonym, pasiastej spódnicy z wełniaka tkanego na krosnach, wzór z tzw. "przetyczkami" charakterystyczny dla Podlasia. Dół spódnicy wykończony pasem ciemnej tkaniny gładkiej lub wzorzystej oraz kolorowymi wstążeczkami. Zapaska (fartuch) również z wełniaka ale pasy ułożone poziomo, obszyty bawełnianą biała koronką. Na głowie "kaptur" - czepiec z charakterystycznym "zębem" nad czołem. Biała koszula z naszywkami w kolorze czerwonym i czarnym.

strój męski: brązowa sukmana, której brzegi wykończone są czerwonym sznureczkiem, przepasana krajką, przy szyi stójka. Koszula biała ze stojącym kołnierzykiem. Na głowie słomiany kapelusz z czarną wstążeczką. Na nogach "łapcie" plecione ze sznurka. Spodnie ("nogawice") białe z lnianego płótna. Przez ramię przewieszona pleciona torba. powrót

cena: 199.80 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej