Para w Stroju Sieradzkim – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 1000 zł netto doliczana jest marża 15%.

pary 30 cm

Para w Stroju Sieradzkim

Podstawowe elementy stroju panny to biała koszula z koronką przy szyi, suknia w kolorze zwykle czerwonym, kiedyś wełniak tkany w czarne paski, zapaska (fartuch) z tkaniny fabrycznej, brzegi obszyte bawełnianą koronką, przyozdobiona pasami haftów dołem fartucha i po bokach, dzisiaj zastąpione haftowaną pasmanterię. Na głowie chusta zawiązana w charakterystyczny sposób uwidaczniający ozdobne naszycie, na szyi czerwone korale, buty wysokie, czarne.

Strój męski składa się z nakrycia głowy, białej koszuli, spodni, leibika, sukmany i wysokiego obuwia. Nakrycie głowy to czapka z daszkiem przyozdobiona bukiecikiem kwiatków przewiązanych czerwoną wstążką. Zwraca uwagę piękna szafirowa sukmana z czerwonymi asymetrycznymi wyłogami, szamerowanym zapięciem. Brzegi sukmany wykończone czerwonym sznureczkiem. Pod sukmaną czerwony leibik, zapięcia z patkami. powrót

cena: 199.80 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej