Strój Międzyrzecko-Babimojski – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 800 zł netto doliczana jest marża 15%.

single 40 cm

Strój Międzyrzecko-Babimojski

strój kobiecy: najbardziej charakterystycznym elementem stroju kobiecego jest czepek ("kopka"). Na ziemi lubuskiej noszono wiele różnorodnych czepków szytych z płótna, atłasu, koronki lub tiulu na różne okazje, do pracy i od święta. Przód czepka wykończony koronką ułożoną w "ryszki", z tyłu "ogonek ", czyli ułożona w fale tiulowa wstążka lub koronka. Suknia z bufiastymi rękawami, mocno zwężonymi u nadgarstka jest noszona jako odzienie świąteczne. Jeśli w kolorze zielonym to fartuch różowy, w różnych odcieniach, jeśli bordowa - fartuch zielony lub niebieski, kolory zawsze muszą być skontrastowane. Fartuch ozdobiony dołem przez naszyte koronki, dwa lub trzy rządy. Z tyłu dopinana ozdobna kokarda. Ważnym elementem stroju jest tzw. "kryzik" (ułożona w fałdy koronka w zęby) będący wykończeniem sukni pod szyją. powrót

cena: 104.90 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej