Para w Stroju Pyrzyckim – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 1000 zł netto doliczana jest marża 15%.

Para w Stroju Pyrzyckim

strój kobiecy: składa się z czerwonej, plisowanej, stosunkowo krótkiej spódnicy z zieloną wstążką naszytą u dołu, haftowanego, białego fartuszka, nieco dłuższego od spódnicy, obowiązkowo noszonej, niezależnie od pory roku, futrzanej mufki, z zatknięte biała chustką. Na ramionach charakterystyczna czarna chusta bogato ozdobiona haftowanymi przeważnie na czerwono kwiatami, gęsto obok siebie ułożonymi, podobnie jak na fartuchu, wokół szyi biała kryza, na głowie niebieski czepek zawiązany pod szyją na kokardę. Duża kokarda zdobi również czepek z tyłu głowy. Przy rękawach zielone wstążki spływające wzdłuż spódnicy ("stuły"), a na nogach haftowane czerwone pończochy z podwiązkami i płytkie, czarne półbuty.

strój męski: składa się z białej koszuli, spodni (kiedyś zamszowych) w kolorze żółto-miodowym, kamizelki, długiego surduta jasno-granatowego lub czarnego na czerwonej podszewce, z czerwonym, wykładanym kołnierzem i z metalowymi guzikami. Na głowie czarny, filcowy kapelusz z charakterystycznym rondem, ozdobionym czarną koronką i długą czarną wstążką. Był to oczywiście strój odświętny, noszony do kościoła oraz podczas różnych świąt i do ślubu. powrót

cena: 251.80 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej