Para w stroju Piotrkowskim - Wolbórz – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 1000 zł netto doliczana jest marża 15%.

pary 23 cm

Para w stroju Piotrkowskim - Wolbórz

strój kobiecy: najbardziej charakterystycznym elementem stroju kobiety wolborskiej jest spódnica uszyta z tkanego na krosnach pasiaka. Na głowie strojny, tiulowy półczepek w kształcie rombu ozdobiony kolorowymi kwiatami, zawiązany pod brodą na dość dużą kokardę. W regionie piotrkowskim największym ośrodkiem czapkarskim był właśnie Wolbórz. Ważnym elementem stroju jest zdobiony koralikami czarny gorset.

strój męski: biała zgrzebna sukmana wykończona wzdłuż brzegów czarną lamówką, przepasana kolorową krajką z wykładanym kołnierzem i szamerowanym zapięciem. Biała koszula ze stójką przy szyi. Czarne spodnie wpuszczane do butów. Wykładany kołnierz, spodnie czarne wpuszczane do butów. Na głowie granatowa czapka z daszkiem, może być też czarny kapelusz o charakterystycznym kształcie, tzw. "ryj". powrót

cena: 119.80 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej