Para w Stroju Biskupiańskim – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 1000 zł netto doliczana jest marża 15%.

pary 23 cm

Para w Stroju Biskupiańskim

strój kobiecy: składa się z białej bluzki, sukni najczęściej w kolorze różowym, żółtym, seledynowym. Zapaska (fartuszek) biała, z dwóch falban z wyhaftowanymi ściegiem płaskim, kolorowymi kwiatuszkami. Najbardziej charakterystyczne jest nakrycie głowy, tzw. "kopka" z "okapem", czyli tiulowo-koronkowy czepek mocowany na głowie wiązanymi pod brodą wstążkami. Wokół szyi tzw. "kryzik"

strój męski: najbardziej charakterystyczne są białe spodnie bryczesy wpuszczane do wysokich butów, czerwona lub amarantowa "jaka" z dwurzędowym zapięciem, biała koszula, na głowie czarny kapelusz przyozdobiony kolorową wstążką i bukiecikiem kwiatowym.
Biskupianie zamieszkują pd. Wielkopolską, byli zawsze stosunkowo zamożnymi chłopami, stworzyli własną kulturę, której najbardziej charakterystycznym elementem jest strój, z którego są do tej pory dumni (był prezentowany na światowej wystawie w Nowym Jorku) powrót

cena: 119.80 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej