Para w Stroju Wilanowskim – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 1000 zł netto doliczana jest marża 15%.

pary 23 cm

Para w Stroju Wilanowskim

Ubiór wilanowski noszony był w zach. części Mazowsza, na lewym brzegu Wisły (Czerniaków, Ujazdów, Ołtarzew, Powsin, Raszyn, Wilanów, Służew, Zawady). Mieszkańcy dóbr wilanowskich byli zamożni w stosunku do swych sąsiadów, oprócz uprawy roli zajmowali się handlem. Bliskie sąsiedztwo z pałacem w Wilanowie miało silny wpływ na miejscowy ubiór, np. inspiracją do zastosowania czarnego haftu na koszuli kobiecej było kute ogrodzenie pałacu i ogrodów pałacowych, stąd stylizowane kwiaty, liście, rośliny.

strój kobiecy: spódnica suto marszczona w pasie w kolorach zielonym, czerwonym, fioletowym, długa prawie do kostek z naszytą u dołu koronką, biały fartuch, koszula z czarnym haftem, czerwone korale, gorset najczęściej z sukna w kolorze ciemnozielonym, szafirowym, czerwonym, oblamowany atłasową wstążką w kolorze kontrastowym, zapinany na guziczki; na każdym z ramion gorsetu naszyte trzy poziome paski z tej samej wstążki, na głowie chustka przyozdobiona białą koronką nad czołem. Czarne trzewiki do pół łydki.

strój męski: biała koszula z czerwoną wstążką pod szyją, granatowa sukmana z dwurzędowym zapięciem, dwójdzielny czerwony wykładany kołnierz przyozdobiony niebieskim sznureczkiem, błyszczące guziki, czerwony pas, wysokie czarne buty, na głowie czarny kapelusz w kształcie cylindra. powrót

cena: 119.80 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej