Para w Stroju Łużyckim Regionu żarskiego – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 1000 zł netto doliczana jest marża 15%.

pary 23 cm

Para w Stroju Łużyckim Regionu żarskiego

strój kobiecy: składa się z kilku elementów: spódnica z grubszej tkaniny w kolorze zielonym ułożona w bogate fałdy, u dołu przyozdobiona dwiema czarnymi taśmami- szerszą i węższą. Gorsecik z czarnego sukna, zapięty z tyłu, przyozdobiony z przodu ściegiem krzyżykowym w kolorze zielonym, dekolt kwadratowy. Fartuch z tkaniny w drobne kwiatuszki, obszyty dookoła bawełnianą koronką, ujęty w czarny paseczek podkreślający talię, nałożony na gorsecik. Na ramionach narzucona chustka (tybetka) z charakterystycznymi czerwonymi frędzlami, z rogami zatkniętymi za gorsecik. Biała bluzka gładko wykończona pod szyją z krótkim prostym rękawkiem przyozdobionym haftowaną taśmą. Na głowie czepek z tej samej tkaniny co fartuszek, obszyty bawełnianą koronką, z tyłu przyozdobiony kokardą z białej wstążki przyozdobionej czerwoną lamówką. Na nogach białe pończochy i czarne półbuciki.

strój męski: składa się z takich elementów jak: biała koszula, pod szyją biała muszka, czarny sukienny płaszcz, zapinany na guziki, czarne spodnie do kostek i czarne półbuty. Największą ozdobą jest czarny kapelusz w kształcie cylindra, bogato przyozdobiony bukiecikiem kwiatów i kolorowymi wstążkami. powrót

cena: 119.80 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej