Para w Stroju Pałuckim (mężatka) – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 1000 zł netto doliczana jest marża 15%.

pary 23 cm

Para w Stroju Pałuckim (mężatka)

strój kobiecy: obowiązkowym nakryciem głowy kobiet zamężnych były czepki. Czepek pałucki składa się z okrągłej tiulowej główki, której krawędź zdobią "ryszki" ułożone rządami w formie diademu. Do czepka są doszyte koronkowe długie wiązania (bandy), luźno puszczone, sięgające niemal do kolan, pod szyją przytrzymane rządami korali (żeby się zbytnio nie rozwiewały). Mężatki nosiły kaftany (kabaty), z wełenek w kolorze fioletowym, ciemnozielonym, brązowym, granatowym lub czarnym. Dolną krawędź kaftana, przody i rękawy przy dłoniach zdobiły ozdobne naszycia w tym samym kolorze. Spódnica ułożona w fałdy w kolorach bordowym, śliwkowym, granatowym, zapaska w prążki z białym haftem u dołu, czarne buty do połowy łydki.

strój męski: składa się z nakrycia głowy (wysoki kapelusz zwany ryjokiem, ozdobiony kwiatami w kolorze amarantowym), koszuli, czerwonej jaki z rękawami, białych spodni wpuszczanych do wysokich czarnych butów i kaftana uszytego z sukna (kolor czarny, granatowy lub ciemnozielony) sięgającego za kolana, tył ułożony w głębokie fałdy wykładany kołnierz, stójka, błyszczące guziki, czerwony pas. powrót

cena: 119.80 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej