Para w Stroju Radomskim – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 1000 zł netto doliczana jest marża 15%.

pary 23 cm

Para w Stroju Radomskim

strój kobiecy: składa się z koszuli, gorsetu, spódnicy w kolorze bordowym lub zielonym, zapaski przedsobnej i nasobnej, chusty i butów. Charakterystyczne dla stroju radomskiego są zapaski wykonane z samodziału tkanego ręcznie na krosnach. Zapaska przedsobna jest ułożona w drobne zaprasowane zakładeczki. W dolnej części spódnicy znajdują się czarne naszycia w pięciu rządach. Gorset w kolorze spódnicy z naszyciami czyli czarnym, czerwonym i zielonym, dół wykończony baskinką ułożoną w gęste zakładeczki. Na głowie chusta z frędzlami zawiązana do tyłu. Na szyi trzy rządy czerwonych koralików. Buty czarne sznurowane czarnymi sznurowadłami.

strój męski: biała koszula, rękawy ujęte w mankiety, kamizelka w kolorze ciemnogranatowym, zapinana na czarne guziki, z boku przodów małe patki zaznaczające kieszonki, spodnie wpuszczane do wysokich butów. Na głowie czapka "maciejówka" z czarnym błyszczącym daszkiem, pod szyją czerwona wstążka. powrót

cena: 119.80 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej