Strój Łemkowski – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 1000 zł netto doliczana jest marża 15%.

pary 23 cm

Strój Łemkowski

Strój Łemkowski /kobiecy/ Biała koszula z rękawami zdobionymi czerwoną krepinką, zawiązana pod szyją czerwoną wstążeczką. Na koszulę nałożony ciemno-niebieski "lajbik", czyli rodzaj kamizelki o prostych przodach, bardzo bogato zdobionych koralikami, cekinami i "chwościkami". Spódnica wzorzysta, ułożona w drobne zaprasowane zakładeczki, u dołu naszycia ze wstążek. Fartuch czerwony, również w zakładeczki i z naszyciami ze wstążek. Na nogach czarne skarpety i kierpce.

Strój Łemkowski /męski/ Koszula wykładana na płócienne w lecie, a z samodziałowego sukna w zimie "nohawki" czyli spodnie. Na koszule zakładano "lajbiki" często takie same jak kobiety, a na to "czuchy", czyli męskie okrycie wierzchnie z b. dużym kołnierzem przechodzącym na plecy. Noszono je najczęściej zarzucane na ramiona. Zdobienia bywały różne w zależności od tego z jakiej części Łemkowszczyzny pochodziły. Na głowie charakterystyczny czarny kapelusz z małą główką i odwiniętym w górę dużym rondem, na nogach kierpce. powrót

cena: 119.80 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej