Strój Opoczyński – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 1000 zł netto doliczana jest marża 15%.

pary 40 cm

Strój Opoczyński

strój oparty na tkaninie samodziałowej. Ulegał różnym przemianom, które dotyczyły głównie kolorystyki i użycia bardziej skomplikowanych technik tkackich.

strój kobiecy: w swej podstawowej wersji składa się z białej koszuli, kiecki czyli spódnicy z doszytym stanikiem z pasiastych tkanin utkanych na krosnach, zapaski do pasa (czyli dość krótkiego fartuszka), też pasiastego, ale w nieco innej kolorystyce, wysokich czarnych butów oraz korali na szyi.

strój męski: składa się z białej koszuli, samodziałowej kamizelki (lejbika), samodziałowych spodni w poprzeczne pasy, wpuszczanych do wysokich butów z wywiniętymi cholewami oraz nakrycia głowy (najczęściej czapki maciejówki, tzw. kaszkiet). Nieodzownym elementem stroju męskiego jest pomarańczowy pas, przez którego całą długość biegną kolorowe paski. Na lejbiki nakładano w czasie zimniejszej pogody długą sukmanę białą z czarnymi obszyciami wzdłuż krawędzi, cięć i szwów. powrót

cena: 251.80 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej